Socialni vidiki trajnosti v prehrani in kreativne delavnice z otroki
Občina Divača, Osnovna šola dr. Bogomirja Magajne in Park Škocjanske jame, Slovenija smo s švedskimi partnerji občino Lidköping, Osnovno šolo Vinninga-Filsbäckenheten in Muzejem Vänerskega jezera nosilci Comenius projekta z akronimom To Do It v okviru katerega želimo s šolsko in širšo lokalno skupnostjo razvijati metodologije in orodja za interdisciplinarni pristop pri izobraževanju in pridobivanju veščin za trajnostni razvoj in vsakdanje življenje.
Po predavanjih o trajnosti v prehrani in zdravi prehrani, Vas vabimo še na zaključno predavanje tega sklopa, ki govori o tem, da je obrok več kot le prehranjevanje, ampak socialna in kulturna izkušnja. Skladno z načeli trajnosti je, da so živila sledljiva, torej vemo, od kod prihajajo, viru pa zaupamo. Predavanju bo sledila delavnica snovanja izobraževalno-vzgojnih aktivnosti za osnovne šole v šolskem letu 2013/2014.
Z željo, da bi se nam pridružili, Vas
v ponedeljek, 22. 4. 2013, ob 15h
vabimo v Promocijsko kongresni center Pr Nanetovh - Matavun 8, kjer bo
Tanja BORDON,
specialistka klinične dietetike spregovorila o
SOCIALNIH VIDIKIH TRAJNOSTI IN MOŽNOSTI ZA KREATIVNE DELAVNICE Z OTROKI.
Na predavanju se bomo naučili:
- kaj zajema socialni vidik trajnosti v prehrani;
- kako lokalno, sveže, sezonsko spodbujajo lokalno okolje;
- kako zaznavamo obrok, kaj imamo radi;
- kakšne jedi so všeč otrokom in česa ne marajo;
- predstavimo jed nekomu, ki je ne pozna;
- predstavitev nekaterih predlogov za kreativne delavnice z otroki, ki vključujejo načela trajnosti, s katerimi si bodo učiteljice lahko pomaga le pri oblikovanju svojih predlogov.